26 Ağustos 2016 Cuma

SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ – İnceleme

Türkiye’ye yeni gelen SCI-MX markasını yorumlama imkanı buldum, öncelikle markayı İngiltere’ye gidenlerden sıkça duyuyordum ve Türkiye’ye geleceğini hiç düşünmezdim. SCI-MX markasının ismi “Science” yani “bilim” kelimesinin ilk 3 harfinden geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi bilimi çok iyi kullanan bir firma, ar-ge olarak İngiltere’nin sektöründeki en fazla yatırımı yapan şirket olarak biliyor. Bu arada marka nasıl okunuyor derseniz İngiliz arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla “saymeks” olarak okunduğunu söyleyebilirim 🙂 Markanın Türkiye Facebook sayfası ise bu, kampanyalardan haberdar olabilmek için takip edebilirsiniz: SciMXTurkiye

SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ Nasıl Bir Ürün?

SCI-MX BCAA, toz formda 480 gramlık bir BCAA ürünü(BCAA Nedir diyenleri bu yazımıza alalım: BCAA Nedir) SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ isminde geçen Intra yani “sırasında” kelimesiyle, antrenman sırasında alınabilen bir BCAA olduğunu bize belirtiyor. Her BCAA antrenman sırasında alınabilinse de, buna özel formülüze edilmiş ürünler antrenman sırasında almaya daha uygun oluyor. SCI-MX BCAA Intra Hardcore her porsiyonu 15 gram ve bu 15 gramın 9 gramı saf BCAA amino asitleri, 3.6 gramı ise saf glutamine amino asidinden oluşuyor. 9 gramlık BCAA’nın içeriği ise 4250 mg lösin, 2250 mg valin, 2250 mg izolösin yani 2:1:1 olarak en ideal orana sahip. Bunlar gerçekten çok ciddi derecede iyi miktarlar. Özellikle SCI-MX’in bir protein ürünü olan Whey Plus Hardcore™ ile birlikte kombin edildiğinde ondan gelen 1.8 gram serbest formda glutamin ile günlük 5 gram olan glutamin ihtiyacımızı bu 2 ürün tamamen karşılamış oluyor. Ekstra bir glutamin ürününe gerek kalmıyor başlangıç için. Önemli bir detay. Ürünün 480 gramlık kutusundan ise yaklaşık 32-33 porsiyon çıkmakta.

SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ Tat?


Bugüne kadar hemen hemen tüm markaların toz BCAA ürünlerini kullandım ya da en kötü ihtimalle tattım. Xtend BCAA, Olimp BCAA, Nutrend BCAA, Dymatize BCAA bunlardan bazıları. Bunların hepsinin arasında SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ ciddi manada çok farklı. Bakın arkadaşlar tekrar ediyorum İngiliz ürünleri gerçekten farklı bir segmentte ürünler, tat olsun etki olsun içerik kalitesi olsun başka ülke ürünleriyle kıyaslanamayacak kadar farklı ve kaliteli. BCAA Intra Hardcore‘da da bunu çok net gördüm, soğuk suyla shaker’da karıştırıyorum tadının sıkma portakaldan farkı yok desem yalan söylemiş olmam, kendimle birlikte 7-8 arkadaşıma daha denettirdim onlar da aynı yorumu yaptı. Bir BCAA‘nın tadının bu kadar güzel olması çok kolay bir şey değil, neden derseniz BCAA yapı gereği acı ve keskin bir tada sahip, onu bu şekilde güzel içilebilir seviyeye getirmek ciddi bir formülasyon kalitesi gerektiriyor.

SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ Etki

Porsiyonda 9 gram BCAA + 3.6 gram glutamin, yüksek ham maddeden de üretilince bu üründen etki almamak imkansız oluyor. İlk kullanımlarında antrenmanda doğrudan bir dinçlik hissediyorsunuz, yoğun antrenmanlardan çıkınca dahi ertesi gün kas ağrısı veya yorgunluk da yaşamadım. Yoğun antrenman yapıyor ve daha hızlı tamir olan kaslar ile daha çabuk vücudunuzu fitleştirmek istiyorsanız SCI-MX BCAA Intra Hardcore‘u tercih edebilirsiniz.


SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ SATIN AL

SCI-MX BCAA Intra Hardcore™ SATIN ALHiç yorum yok:

Yorum Gönder