26 Ağustos 2016 Cuma

Tribulus Terrestris Nedir?

Tribulus Terrestris ismindeki bitkinin testosteronu(erkeklik hormonu) doğal yoldan arttıran bir madde olmasıyla biliniyor. Haliyletestosteron artışı da cinsel ve fiziki gücü de arttırdığı için vücut geliştirme sporunda son yıllarda sıkça ismini duyduğumuz supplement haline geliyor. Bu yazımızda detaylarıylatribulusu işleyeceğiniz.

Tribulus Terrestris nedir?

Tribulus daha çok Hindistan’da şifa verdiğine inanıldığı için tüketilen bir bitki türüdür. Özellikle son 10 yılda bir hayli piyasaya yayılmış ve ismini çoğu yerde duyurmaya başlamıştır.
En büyük faydasını erkekler üzerinde doğal testosteron arttırması ve cinsel güce olumlu etkiler sağlama iddiaları oluşturmaktadır. Testosteron artışı aynı zamanda fiziki gücü de doğrudan arttırdığı için tribulus, supplement çeşitleri arasına girmeyi başarmıştır.

Tribulus Hakkında Bilimin Görüşü

Bazen bitkilere gereken önemi vermesek de doğa gerçekten her hastalığın devasını barındırıyor.Tribulusun içinde barındırdığı saponine maddesi sayesinde kanser hücresinin bir bağlantısı olan bcap-37’yi bloke ederek kanser hücresini yok ediyor. Ne kadar bol tribulus kanser hücrelerine erişirse bu da o derece kansere dirençli olmak demek oluyor.
Tribulusun özellikle erkekleri ilgilendiren cinsi yönünü de unutmamak gerekiyor. Fareler üzerinde yapılan deneylerde seksüel olarak tribulusunetksinin oldukça iyi olduğu görülmüştür. Araştırmaya göre 26 adet yetişkin fareyle bir deney yapıldı. Fareler iki gruba ayrılarak bir gruba normal su verilirken diğer fare grubuna ise her gün 5gr tribulus verildi. Bu süreç 2 ay boyunca devam etti. Sonuç olarak ise tribulus alan farelerin tribulus almayan farelere oranla androjen hormonunun %60’a kadar artış gösteriği görülmüştür. Bu da doğrudan erkeklik hormonu olan testosteronun ateşlenmesi demek. Diğer araştırmalarda ise farelerin cinsel güçlerinde de kuvvet artışı görülmüştür. Bunun da etkisinin sebebi artan androjendir.
Vücut geliştirmeyle zaten yakından ilgiliyseniz testosteronun kas yapmada ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu etkiye sahip olan bir bitki elbette erkeklik hormonunu tetikleyerek bizi daha güçlü kılacaktır, bunun sonucu da daha fazla güç bize daha fazla kas olarak geri dönecektir. Elbette her supplement gibi mucizevi bir ürün olduğunu unutmamak gerek ve eğer almak istiyorsanız da dolandırıcı internet sitelerinden(sürekli zayıflama çayı vb satan) değil kaliteli besin destekleri satan markalarının ürünlerini tercih etmeniz sizin açınızdan daha güvenli olacaktır.
Tribulus ürünü olarak Multipower Tribulus Terrestris öneriyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder